קורס פיט תרפיה

נקודת החיבור בין אימון לטיפול
לתעודת F.T. TRAINER מאמן בהיבט שיקומי

קורס פיטתרפיה
(מוכר על ידי הלשכה למקצועות בריאות משלימים)

 

קורס פיטתרפיה הוא קורס למדריכי כושר, מדריכי סטודיו בתחומים השונים ומטפלים תנועתיים והוא נועד להכשיר פיטתרפיסטים לאימון וטיפול בסטודיו, בבית, בטבע, בקליניקה ובחדר הכושר. מספר המתאמנים המגיעים לאימוני הסטודיו וחדר הכושר אשר סובלים מפציעות או לקויות הוא גדול, ביצוע המשך האימונים בסטודיו או בחדר הכושר ללא שימת לב מיוחדת לצרכים הספציפיים אשר להם נדרשים מתאמנים אלו ואי התאמת תרגילים נכונים להם יכול להזיק.

תחום הפיטתרפיה כלומר אימוני סטודיו וחדר כושר בהיבט שיקומי הוא תחום חדש בארץ ומהווה בעצם את החיבור והקשר בין אימון לטיפול, הקורס הוא בלעדי לניסים זוארץ סקול ונלמד בישראל וברחבי העולם בהדרכת פיזיותרפיסטים, מטפלים ומאמנים בעלי ניסיון רב.

אימוני/טיפולי הפיטתרפיה לא באים להחליף את הטיפול הפיזיותרפיסטי אלא להתחבר אליו ולהמשיך אותו. המפגשים עם מאמני הסטודיו הם רבים ותכופים יותר מאשר המפגשים עם הפיזיותרפיסטים ולכן נדרש כאן שיתוף פעולה בין המאמן לפיזיותרפיסט בתיווך המתאמן. יתרה מכך, מספר המפגשים הניתנים בקופות החולים לפיזיותרפיה הוא מוגבל ומשם לוקח המאמן את המושכות כאשר לימודי פיטתרפיה יכשירו את המאמנים והמאמנות לדעת לאבחן תנועה ובעיות אורתופדיות, לתת מענה באימונים על מנת לא להפסיק אותם, לתת תרגילים להקלה על הכאבים מהם סובל המתאמן ולמנוע החמרה של המצב ואף לשפר את איכות חיי המתאמן.

בין נושאי הקורס

אבחון תנועתי ואימון במצבי כאב, בעיות אורתופדיות שכיחות, שיקום אורטופדי תנועתי, שיקום נוירולוגי תנועתי, שיטות אימון שיקומיות כגון מקג'יל, מק'נזי, מליגן, פי אן אף, הגדרות כאב, סוגי כאב, אימון למצבי אוסטאופורוזיס, אימון לסובלים מכאבי גב תחתון, בעיות צוואר, כאבים בשורש כף היד, כאבי מרפק, אגן, ברכיים, קרסול, כף רגל וכתף, אימון לסובלים מפיברומיאלגיה, טריגר פוינט, מתיחות בהיבט שיקומי. הידע הנלמד בקורס זה הוא קריטי להבנת התרגילים ודרך האימון של המתאמן/מטופל

הרצאות, סדנאות והתנסות קלינית בטיפול והדרכה בהיבט שיקומי בהתאם לפרק הנלמד, תיאורי מקרה, ניתוח מצבים תנועתיים ושיעורים להרחבת רפרטואר תרגילי השיקום בפיטתרפיה.

המרצים בקורסים הינם ספורטתרפיסטים ופיט תרפיסטים העובדים עם ספורטאים ומתאמנים וחלקם אף מאמנים בעצמם, מדריכים מקצועיים בהיבט שיקומי מהשורה הראשונה בישראל, מקדמי בריאות ומרצים אורחים

  • תל אביב – ניסים זוארץ – 050-8833311 – משרד ראשי

המסיימיים בהצלחה יקבלו תעודות פיטתרפיסט מוסמך, מאמן בהיבט שיקומי F.T TRAINER

שכר הלימוד משתנה בהתאם לקורסים השונים והוא יימסר לכם על ידי יועץ לימודים בשיחה טלפונית:

  • ניסים זוארץ – 050-8833311 – משרד ראשי