ההיסטוריה של האירובי

ד"ר קנט קופר, רופא בחיל האוויר האמריקאי היה מחלוצי הכושר בשנות ה70 וה80, תרומתו לעליית נושא הכושר בעולם המערבי היא מכרעת ובא לידי ביטוי בספרים שכתב בנושא אימון אירובי ושיטות הערכה למבדקיי יכולת גופנית. עוד לפני ד"ר קופר בשנת 1969, ג'קי סורנסון אשר הייתה רקדנית ומורה לריקוד, הרכיבה שיעור מתרגילי התעמלות וצעדי מחול בליווי מוסיקלי במטרה לאמן את נשות הטייסים בבסיס בו שירת בעלה. ג'קי הניחה את היסודות לטירוף מחול האירובי שתפס את העולם בשנות ה80 ועד היום.

הוליווד מתמכרת לאימוני האירובי

ג'יין פונדה, שחקנית הוליוודית זוכת פרס האוסקר הבינה את הפוטנציאל הגלום בשיטה זו והחלה לאמן שיעורי מחול אירובי בסטודיו שפתחה, אל הסטודיו שלה זרמו שחקניות הוליוודיות להתאמן בצעדי מחול והתעמלות לצלילי מוסיקה. במקביל לשיעורי האירובי החלו להתפתח גם תחרויות באימון אירובי, שיטות שונות וסגנונות, מאירובי לטיני ועל לאירובי בסגנון שנות השישים. רבות מכוכבי הוליווד ניסו לנצל את מומנט הפרסום לטובת הכנסה באפיק אחר על ידי הוצאת קלטות אירובי, שוק קלטות הדרכת האירובי בשנות ה80 והתשעים גלגל מיליארדים רבים בעולם כולו.

בתחילת שנות ה90, ג'ין מילר אשר הייתה אתלטית שנפצעה בברכיה, הביאה לעולם את האירובי מדרגה, זאת לאחר שניסתה בעצמה לשקם את ברכיה בעזרת המדרגות שהיו בביתה. שיעורי האירובי מדרגה תפסו את העולם בהתלהבות רבה ומאז ועד היום, אירובי מדרגה הוא חלק חשוב בתוכניות הלימודים של קורס מדריכי אירובי.

בשנות ה2000 החלה תנועה של שיעורי חיזוק על המדרגה לעומת שיעורי כוריאוגרפיה, בעולם עדיין שיעורי האירובי מדרגה תופסים מקום חשוב בשיעורי הסטודיו ובעיקר בכנסים, בישראל משום מה, אירובי המדרגה הולך ונעלם ממערכות שיעורי הסטודיו שכן את מקומם תפסו האימונים הפונקציונאליים על המדרגה ושיעורי החיזוק על המדרגה.

בכל תחומי המחול האירובי ניכר שיפור רב מתחילת הדרך, בעלי הסטודיו משקיעים ברצפה בולמת זעזועים, המתאמנים משקיעים בנעליים נוחות ואיכותיות, קצב המוסיקה התמתן לטובת ביצוע בטווח תנועה מלא של התרגילים וכמובן מתן אופציות למתקשים.

מספר הטרנדים החדשים שצצו לאורך השנים הוא אינסופי, אביזרים, שיטות אימון, סגנונות מוסיקה פרצו לעולם האירובי בסערה, חלקם נשארו עמנו עד היום, חלקם גוועים וחלקם עדיין מככבים בתחום. עם כל הכבוד לכל הטרנדים החדשים במחול אירובי הבסיס היה ונשאר כמו שהוא, עבודה על מערכת הלב ריאה וחיזוק שלד שריר. תקראו לזה אירובי, תקראו לזה אימונים פונקציונאליים, תקראו לזה היט, בסוף הכל הוא לאותה מטרה חשובה של שיפור בריאות המתאמן.

 

קורס מדריכי אירובי

קורסי הדרכת האירובי למדריכי אירובי מקבלים בשנים האחרונות כיוון חדש, מעמיק ומדעי יותר, אנחנו בניסים זוארץ סקול היינו הראשונים בשנת 2018 לקרוא לקורס מדריכות האירובי קורס מדריכי פיטנס בסטודיו וזאת במטרה לכלול בקורס זה תכנים חדשים אשר מתאימים יותר לדרישות שוק הכושר כיום.