איפה הכי כדאי ללמוד קורס מדריכי פילאטיס?

נדמה כי בסוף שנות ה90 תחילת שנות ה2000 התוודע רוב העולם לשיטת פילאטיס. על אף ששיטה זו נוסדה בשלהי שנות ה30 החלה תנועה מאסיבית של מתאמנים לכיוון שיעורי הפילאטיס, כפועל יוצא מכך אנו רואים שבכל יום עוד סטודיו לפילאטיס נפתח ועוד בוגרי קורס הכשרת מדריכי פילאטיס מצטרפים למעגל מאמני הפילאטיס. הפילאטיס שהוא רפרטואר תרגילים בן 40 תרגילים שהומצאו על ידי ג'וזף פילאטיס נלמדים ונחקרים עד היום, בתי הספר להכשרת מדריכי פילאטיס פועלים במלוא המרץ כדי לתת בצורה העדכנית ביותר את לימודי הדרכת הפילאטיס וכל מדריכת פילאטיס מתהדרת בלימודיה במוסד זה או אחר, השאלה איפה הכי כדאי ללמוד פילאטיס וכמו כן מהו המחיר לקורס פילאטיס הן שאלות שכל מתעניינת בלימודי פילאטיס מזרן, קרי קורס פילאטיס מזרן שואלת עת עצמה, שאלה נוספת היא היכן מתקיימים אשר יקנו תעודה בינלאומית לפילאטיס ומה זה אומר בעצם?
הדיון אודות ביצוע נכון של רפרטואר תרגילי הפילאטיס אלו אינו פוסק לעולם, כל בית ספר להכשרת מדריכי פילאטיס וכל קורס מדריכי פילאטיס בעולם ילמד את אותם התרגילים כמעט באותו האופן עם דגשים אחרים לכאן ולשם. אך דגשים אלו הם אלו שמבדילים בין בתי הספר השונים. ההבדלים נובעים מלימודי הפילאטיס של המדריך/מאמן, שכן כל מנטור עבר קורס מדריכי פילאטיס במקום אחר והוא נאמן לתורה ולדקויות אשר נלמדו בבית ספרו. בחלק מבתי הספר נשארים נאמנים לתורתו של ג'וזף פילאטיס וחלקם מוספים או משנים דגשים, תרגילים והיבטים אשר הטמיעו ממשיכי דרכו של ג'וזף, ממשיכי דרכו נקראים בקרב מדריכי הפילאטיס כ"דור המייסדים". מאחר ותחום הפעילות הגופנית נחקר וממשיך להיחקר כל הזמן, אנו, בתי הספר להכשרת מדריכי פילאטיס חייבים להתייחס בקורסי הכשרת מדרכי פילאטיס למחקרים החדשים ולחדש הנחיות, מודיפיקציות, מינון ובקרה. זהו ההבדל המהותי בין פילאטיס קלאסי לפילאטיס מודרני. דרך הזהב היא להתבסס על הפילאטיס הקלאסי אך לא להתעלם מההנחיות החדשות לאור ממצאי המחקרים החדשים.

פילאטיס זה הכי טוב

לפילאטיס יש נציגות אדוקה וכמה ממדריכי הפילאטיס המובילים מתייחסים לביצוע תרגילי הפילאטיס כמו לדת, כתפילה שיש להקפיד ולבצעה בצורה המדויקת ביותר, אך השאלה הנשאלת היא, מהי הצורה המדויקת ביותר? כמו בכל דבר, אין אמת אחת, תרגיל פילאטיס אחד יתאים למישהו מסוים ויהיה תרגיל מזיק למישהו אחר, יש שיבחרו לתת מודיפיקציה (דרך אחרת) לביצוע התרגיל ויש שיטילו וטו על תרגיל כזה או אחר, כבר שמעתי מדריכות פילאטיס שהוציאו מרפרטואר השיעורים כמה תרגילים אשר להבנתם עשויים לגרום נזק, אני אומר שלא צריך לחכות ולהבין מה גורם נזק, פשוט כדאי לבחון את אופציות התרגילים האחרות לאותה מטרה ומבלי לקחת סיכונים מיותרים.

מהו המחיר לקורס פילאטיס

התשובה לשאלה זו תמיד תהיה תלויה בעלות תועלת, כמה אתה משלם ביחס למה שאתה מקבל בקורס פילאטיס מזרן או קורס פילאטיס מכשירים. אנו בניסים זוארץ סקול מאמינים כי אורכו של הקורס אינו מעיד בהכרח על איכותו, שכן תכני הלימוד צריכים להיות מדויקים ויישומים למי שבוחר במקצוע של הדרכת פילאטיס, סינון החומר וגיבושו לחומר הנדרש במדויק בפילאטיס לימודים היא עבודה מאומצת שאנו עושים בבית הספר כל הזמן וזאת על מנת לתת את התמורה הטובה ביותר למי שבוחר בקורס מדריכי פילאטיס מזרן בבית ספרנו. זו הסיבה שהחלטנו להוסיף בנוסף לתעודת פילאטיס מזרן גם את תעודת היוגילאטיס, הפילאטיס היט והפילאטיס פיטבול בקורס אחד, זאת על מנת לתת מעטפת הדוקה ונכונה של כלים וידע לפני היציאה להדרכת פילאטיס.

אנחנו בניסים זוארץ סקול מאמינים כי למסורת הפילאטיס הקלאסי יש מקום של כבוד אך לא מחנכים להישען רק על התורה הקלאסית אלא לאפשר ולבחון אופציות נוספות לתרגול הפילאטיס בהתאם לעיקרון האינדיבידואל שבבסיסו עומדת האבחנה בין אדם לאדם.